iPhone to smartfon, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Te smartfony to aktualnie (wraz z Samsungami) najchętniej wybierane telefony na rynku. Gdy słyszymy nazwę iPhone, czy też telefon Apple wyobrażamy sobie niezawodne urządzenie z wysokiej półki. Czy jednak rzeczywiście tak jest? I czy Apple iPhone ma funkcje, które uzasadniają jego zakup. W tym artykule sprawdzimy właśnie to i podpowiemy, jaki iPhone jest najlepszy w danej kategorii cenowej.

Continue reading →


Apple MacBook to zdecydowanie najpopularniejsza marka laptopów na świecie. Już od czasu pierwszego MacBook’a wydanego w 2006 roku, ludzie utożsamiali logo nadgryzionego jabłka z jakością. Dzisiaj widząc MacBook’a, również spodziewamy się, że nie będzie to pierwszy byle jaki laptop, a dobry sprzęt, który posłuży przez lata. Dlaczego tak jednak jest? I który MacBook powinniśmy wybrać?  W tym artykule postaramy się odpowiedzieć, czy rzeczywiście warto kupić MacBook’a, oraz jaki MacBook wybrać w danej kategorii cenowej.

Continue reading →
W ostatnich latach małe smartfony zaczęły powoli odchodzić do lamusa. Większość producentów zauważyła, że konsumenci o wiele chętniej kupują smartfony z większymi ekranami, nawet jeżeli potencjalnie wpływa to na komfort użytkowania urządzenia. Z tego powodu fani kompaktowych urządzeń i osoby z małymi dłońmi mają coraz bardziej ograniczony wybór. Na ratunek takim użytkownikom może przyjść jednak rynek wtórny, gdzie znajdą oni wiele w miarę nowoczesnych urządzeń, które nie stały się ofiarami gigantyzacji. W tej recenzji bierzemy pod lupę jeden z takich smartfonów, a konkretnie iPhone SE 2020 i sprawdzimy, czy wciąż warto się nim zainteresować.

Continue reading →Nikt chyba nie ma ich wątpliwości, że nowe MacBooki z procesorami Apple M1. M2 oraz M3 są świetne. Oferują one wysoką jakość wykonaniu, praktycznie nieskazitelny ekran, bardzo dobrą wydajność no i wprost genialny czas pracy na baterii. Niestety wśród całej tej beczki miodu jest też jedna łyżka dziegciu. Konkretnie? Zestaw portów. Podobnie jak inne ultrabooki, MacBook Air i Pro nie oferują zbyt bogatego kompletu złącz, dlatego w wielu sytuacjach jesteśmy zmuszeni do korzystania z przejściówek lub z hubów. W tym artykule podpowiemy, co powinien mieć porządny hub do MacBooka i polecimy kilka popularnych, sprawdzonych modeli z tej kategorii.

Continue reading →

Czasy, gdy do profesjonalnych zadań potrzebny był duży komputer stacjonarny już dawno odeszły w niepamięć. Teraz do większości prac w zupełności wystarczy cienki laptop, którego w razie potrzeby zabierzemy ze sobą w podróż (np. do szkoły, albo do pracy). W tym artykule podpowiemy, co powinien mieć dobry laptop dla grafika i polecimy 5 najlepszych, używanych laptopów graficznych.

Continue reading →

Nie jest chyba sekretem, że Apple robi wiele rzeczy po swojemu. Przy wprowadzeniu danej funkcji firma z Cupertino nie podąża wytyczonymi szlakami i zamiast tego obiera własną ścieżkę. Często efekt takiego zachowania jest bardzo pozytywny, co można zobaczyć np. przy Always on Display, czy urządzeniu Apple AirTag. Czasem jednak Apple nieco za mocno komplikuje pierwotnie łatwą sprawę, przez co nawet wprawni użytkownicy komputerów i smartfonów nie wiedzą, jak wykonać daną czynność. To właśnie do tej drugiej kategorii zalicza się kopiowanie muzyki z komputera na iPhone.

Jeżeli posiadacie sporą kolekcję muzyki zapisanej lokalnie, to ten artykuł jest właśnie dla was. W tym poradniku wyjaśnimy krok po kroku jak przenieść muzykę z PC/Maca na waszego iPhone.

Continue reading →


Czy bez skrótów klawiszowych da się używać komputera? Pewnie, że tak! Jednak z pewnością jest to sporo wolniejsze i mniej efektywne. Jeżeli dopiero kupiłeś swój pierwszy komputer/laptop Apple to przydatne kombinacje klawiszy w systemie macOS mogą być na początku obce. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę najważniejszych skrótów klawiszowych, których warto używać podczas pracy na Macu oraz MacBooku.

Continue reading →