iPhone to smartfon, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Te smartfony to aktualnie (wraz z Samsungami) najchętniej wybierane telefony na rynku. Gdy słyszymy nazwę iPhone, czy też telefon Apple wyobrażamy sobie niezawodne urządzenie z wysokiej półki. Czy jednak rzeczywiście tak jest? I czy Apple iPhone ma funkcje, które uzasadniają jego zakup. W tym artykule sprawdzimy właśnie to i podpowiemy, jaki iPhone jest najlepszy w danej kategorii cenowej.

Continue reading →


Apple MacBook to zdecydowanie najpopularniejsza marka laptopów na świecie. Już od czasu pierwszego MacBook’a wydanego w 2006 roku, ludzie utożsamiali logo nadgryzionego jabłka z jakością. Dzisiaj widząc MacBook’a, również spodziewamy się, że nie będzie to pierwszy byle jaki laptop, a dobry sprzęt, który posłuży przez lata. Dlaczego tak jednak jest? I który MacBook powinniśmy wybrać?  W tym artykule postaramy się odpowiedzieć, czy rzeczywiście warto kupić MacBook’a, oraz jaki MacBook wybrać w danej kategorii cenowej.

Continue reading →


MacBook Pro z oznaczeniem A1990 w rozmiarze 15 cali wydany w 2019 to jeden z ostatnich MacBooków z procesorem Intel X86. W 2020 roku Apple przeszło już na swój autorski procesor M1 wykonany w technologii ARM, która sporo różni się od klasycznego X86. Ma to swoje plusy, bo nowe procesory są bardzo wydajne, a jednocześnie super energooszczędne co pozwala na długi czas pracy. Takie rozwiązanie wiąże się niestety również z minusami. Aplikacje, które nie mają wsparcia dla instrukcji ARM muszą być uruchamiane przez moduł kompatybilności Rosetta 2, co czasem powoduje problemy. W tej recenzji sprawdzimy, czy używany MacBook Pro 15” A1990 wciąż jest wart zakupu, czy może lepiej wybrać produkt Apple z procesorem M.

Continue reading →


Apple iPhone 12 to następca dobrego i bardzo popularnego iPhone 11, którego recenzję opublikowaliśmy niedawno na naszym blogu. Producent obiecuje, że iPhone 12 naprawia największe wady swojego poprzednika, jednak nowszy smartfon Apple jest dostępny w wyraźnie wyższej cenie. W tej recenzji sprawdzimy, czy używany iPhone 12 wciąż jest godny polecenia, oraz, czy jest to najbardziej opłacalny iPhone do 2500 zł.

Continue reading →


Apple kontynuuje swoją tradycję corocznego wydawania swoich nowych najlepszych smartfonów. Z tego powodu we wrześniu każdego roku, możemy spodziewać się prezentacji jeszcze lepszego standardowego iPhone oraz dwóch iPhone z serii Pro. Przy tak częstym cyklu wydawniczym niestety trudno o jakąś większą rewolucją i wyraźnie widać, że cały rynek smartfonów w ostatnim czasie wyraźnie zwolnił. Na szczęście, premiera nowego iPhone nie oznacza tylko kolejnego, lepszego sprzętu, ale przynosi ona również spadek cen urządzeń “poprzedniej generacji”. Dzisiaj sprawdzimy, czy używany iPhone 13 Pro wciąż może być mianowany flagowcem oraz, czy warto go wybrać zamiast nowszego iPhone 14 i 14 Pro.

Continue reading →


Apple iPhone 11 swoje lata świetności i chwały z pewnością ma już za sobą. W końcu jest to smartfon, który swoją premierą miał ponad 3 lata temu. Przez te trzy lata Apple oraz ich konkurencja z pewnością nie próżnowali, dzięki czemu na rynku pojawiło się kilka nowych dobrych iPhone i setki świetnych telefonów z Androidem. Jednak trzyletni smartfon z logo nadgryzionego jabłka nie jest jeszcze antykiem, a w miarę niska cena za używany iPhone 11 zachęca do zakupu. W tej recenzji sprawdzimy, jak czas nadgryzł iPhone 11 oraz odpowiemy, czy wciąż warto go kupić.

Continue reading →

Apple iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max zostały wydane w 2019 roku wraz z podstawowym iPhone 11. Jest to pierwsza linia iPhone, którą Apple określa jako “Pro”. Może to właśnie z tego powodu oba smartfony dość wolno spadają z ceny. W świecie laptopów MacBook Pro wyraźnie wyróżnia się na tle innych modeli producenta z logo nadgryzionego jabłka. Dzisiaj sprawdzimy, czy Pro w nazwie tych iPhone rzeczywiście co znaczy i podpowiemy, czy wciąż warto kupić używany iPhone 11 Pro i 11 Pro Max.

Continue reading →

To już kolejna nasza recenzja laptopów Apple z serii MacBook Pro. Tym razem jednak bierzemy na tapetę dwie serie jednocześnie. Dlaczego tak? A no dlatego, że te dwa modele to praktycznie ten sam laptop od Apple. Tak właściwie to jest między nimi tylko jedna spora i kilka pomniejszych różnić, ale o tym później. Oba 13-calowe laptopy są dostępne na rynku używanym za bardzo podobną cenę wynoszącą trochę więcej niż 2000 zł. Dzisiaj sprawdzimy, czy warto kupić laptop MacBook Pro 13” A1706 lub MacBook Pro 13” A1708.

Continue reading →

Laptopy Apple z serii MacBook słyną ze swojej wysokiej jakości i długowieczności. Nie inaczej jest z serią MacBook Pro A1398, na którą składa się pięć 15-calowych modeli Retina wydawanych od 2012 do 2015. Od tego czasu sporo zmieniło się na rynku laptopów i komputerów i mamy wiele opcji, które rywalizują z MacBookiem. Relatywnie niska cena używanego MacBook’a Pro A1398 zachęca jednak do zakupu. Oto nasza recenzja laptopa Apple MacBook Pro A1398, w której sprawdzimy, czy warto jeszcze zainteresować się tym modelem.

Continue reading →


Apple zawsze wydaje swoje laptopy MacBook Pro w co najmniej dwóch rozmiarach. MacBook Pro Retina 13” A1502 to modele wydawane pomiędzy 2013 a 2015 rokiem obok 15-calowego MacBook’a Pro A1398, którego recenzję robiliśmy niedawno. Cena używanego A1502 jest jeszcze niższa, niż ta przypisana do większego brata. Dzisiaj sprawdzimy, czy rozmiar to jedyne co Apple zmienił w mniejszym MacBook’u Pro. Przetestujemy też, jak MacBook Pro 13” sprawuje się w 2022 roku.

Continue reading →